Yıl:30  Sayı: 319 OCAK 2012 Mükellef 

 
İTO Meclis Toplantısında Konuşan YAZICI
GÜMRÜK İŞLEMLERİ BASİTLEŞECEK


İTO Meclis'inin Ocak ayı toplantısına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı gümrük işlemlerinin basitleştirilmesi yönünde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yazıcı, son dönemde artan internet üzerinden yapılan alışverişlere de dikkat çekti ve İnternet üzerinden yapılan ticaret  vergi kaybının önüne geçilecektir. dedi. Yeni TTK uygulaması ile ilgili bilgiler veren Bakan YAZICI Kanunun uygulamasında bakanlığımıza önemli görev tevdi edilmiştir. Uygulama ile ilgili mevzuat hazırlıkları sürmektedir. Önümüzdeki günlerde sıkça bu konular üzerinde TV programlarında görüşler açıklanacaktır dedi.

Yeni hal kanunun yürürlüğe girdiğine dikkat çeken Bakan YAZICI üretimden satışa kadar her ürünün kimliği olacak ürünlerde kimyasal değişiklikler sıkı denetimden geçecek dedi.

Hayati Yazıcı'dan önce İTO davetlisi olan Makedonya Gümrük teknoloji Ticaret bakanlığı yetkilileri birer konuşma yaparak işbirliği ve yatırım önerilerinde bulundular.

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın yaptığı konuşmada Yeni TTK nın uygulaması ile ilgili özellikle Şirket lerin bağımsız yönetim kurulu üyesi bulundurma zorunluluğu bizleri tedirgin ediyor. diyerek tereddütlerini dile getirdi.

Toplantının Tamamını Mükellef TV den izleyebilirsiniz izlemek için tıklayınız..