Yıl:30  Sayı: 321 MART 2012 Mükellef 

ARIKAN Kim olursa olsun 80 bin meslek mensubunu göz ardı edemez

İstanbul SMMM Odası Bağımlı Çalışan Meslek Mensuplarına   Perpa Ticaret Merkezinde Doc.Dr Volkan DEMİR' in anlatımı ile  TFRS Açıklamalar/Örnek Uygulamalar konulu seminer düzenledi. 03 Mart 2012 Cumartesi günü saat 10:00 - 17:00 arası düzenlenen semineri 1200 e yakın kişi dinledi.

 İstanbul SMMM Odası Sekreteri  M.İhsan YALÇIN'ın  sunuş konuşmasını yaptığı seminerde İstanbul SMMM Odası Başkanı Yahya ARIKAN  Bir ülkede çıkartılan yasa ekonomik felç eden bir yasa olursa, bu yasaya ilkokula giden öğrencilerimiz bile güler. Saygı değer arkadaşlar, mesleğimiz ciddi bir kabuk değiştiriyor. KDV vergisi yürürlüğe girene kadar Mart tan marta muhasebe yapıyorduk,
Örgütü olmayan, örgütsüz bir meslek grubu idik. Şimdi örtütlü bir güç olduk. Tek düzen (TDMU)hesabımız yoktu, Şimdi bir hesap planımız var. Enflasyon düzeltmesini savunduk,senmisin savunan dediler. Önümüze ucube koydular. Hepsinin altından yoğun eğitimlerle kalktık Yeni bir denetim dönemi başlıyor. Yeni TTK ile Türkiye'de Bağımsız denetçilik yeniden düzenleniyor Denetim bir meslek değildir. Denetim bir iştir. Bunu sakın tartışma konusu yapmayın. Gençlerle mesleği paylaşmak zorundayız. Paylaşmadan bu işi yapmamız çok zor. Kim olursa olsun 80 bin meslek mensubunu göz ardı edemez. Ayrıca 80 bin meslek mensubumuzun denetim yapmak gibi bir iddiası yoktur şeklinde açıklamalar ile denetimde ki pasta pay kapma savaşlarına gönderme yaptı..

Konuşmacılardan Doc.Dr. Volkan DEMİR de SMMM lik ile YMM müşavirliğin ayrı iş dalları olduğuna vurgu yaparak Uluslar arası bağımsız denetim pastasından pay almak Uluslar arası Bağmısaz denetim sermayedarları  isteyenlerin ülkemizdeki bağımsız denetim de ki paylarını çoğaltmak istemekderiler şeklinde açıklamalar yaptı.