Yıl: 40 Sayı: 392  Ağustos  2019 Mükellef 

 TÜRMOB GENEL BAŞKANI KİM OLMALI ?

-KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM; ÜLKEMİZ GENELİNDE MALİ MÜŞAVİRLER VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLER ODALARI OLARAK SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURULLARIMIZI TAMAMLADIK. ODA BAŞKANLARI, YÜRÜTMELERİ, YÖNETİMLERİ SEÇİLDİ. ÜSTBİRLİK DELEGELERİ SEÇİLDİ. ALT KURULLARI, KOMİTELERİ VE SEMT TEMSİLCİLERİ BELİRLENDİ.(BİRKAÇ ODA HARİÇ, ÖRNEĞİN ANKARA SMMMO)

-ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE 12-13 EKİM 2019 TARİHİNDE ÜSTBİRLİĞİMİZ OLAN TÜRMOB'UIN SEÇİMLİ OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLECEK. YAKLAŞIK 1600 E YAKIN TÜRMOB DELEGESİNİN BELİRLEYECEĞİ SEÇİMLERDE ADAYLAR BELİRLENMEYE BAŞLANDI.

-İLK OLARAK TÜRKİYE MUHASEBECİLER PLATFORMUNUN GENEL BAŞKAN ADAYI AÇIKLANDI. TÜRKİYE MUHASEBECİLER PLATFORMUNUN GENEL BAŞKAN ADAYI BİR ÖNCEKİ DÖNEM ADAYLARI OLAN ESKİ DEVLET BAKANI, ESKİ TÜRMOB BAŞKANI VE MEVCUT YÖNETİM KURULU ÜYESİ SAYIN DR.YMM MASUM TÜRKER OLDU. SAYIN TÜRKER MESLEĞİN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ AŞAMASINDA BİRÇOK PROJE İLE GENEL BAŞKANLIĞA TEKRARDAN ADAY OLDU. BU DÖNEM DAHA GÜÇLÜ BİRŞEKİLDE SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLAYAN TÜRKER "HEPİMİZİN TÜRMOB'U YÜRÜYÜŞÜ" SLOGANI İLE TÜRKİYEDEKİ BÜTÜN YMM ODALARI VE SMMM ODALARINI ZİYARETLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR. BU DÖNEM TÜRKİYE ÇAĞDAŞ DEMOKRATLAR PLATFORMUNDAN AYRILAN MESLEKTAŞLARINI EKİBİNE KATAN TÜRKER GÜÇLÜ VE DENEYİMLİ KADROSU İLE YÜRÜYÜŞÜNE ÇOĞALARAK DEVAM ETMEKTE.

-GENEL BAŞKAN ADAYLIĞINI 2.AÇIKLAYAN 30 YILDIR TÜRMOB' DA İKTİDAR OLAN TÜRKİYE ÇAĞDAŞ DEMOKRATLAR PLATFORMU'NUN ADAYI TÜRMOB MEVCUT SAYMANI SAYIN EMRE KARTALOĞLU OLDU. SAYIN KARTALOĞLU GENÇ VE DİNAMİK BİR BAŞKAN ADAYI OLARAK PLATFORMUN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN MEVCUT GENEL SEKRETER YAHYA ARIKAN İLE SEÇİM ÇALIŞMALARINI TÜRKİYEDEKİ YMM ODALARI VE SMMM ODALARI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR. TÜRKİYE ÇAĞDAŞ DEMOKRATLAR PLATFORMU "100 YILDIR MEMLEKET, 30 YILDIR MESLEK SEVDASIYLA BİZ BURDAYIZ" SLOGANI İLE SEÇİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTE.

-TÜRKİYE MESLEKTE BİRLİK PLATFORMU'NUN MEVCUT DÖNEM DENETLEME KURULU ÜYESİ SAYIN NEVZAT AKKAYA İSE YÖNETİM KURULU ADAYLIĞINI AÇIKLAYARAK SEÇİM ÇALIŞMALARINA ANADOLU ODALARINDAN BAŞLADI. SAYIN AKKAYA "YETER! SÖZ ANADOLUNUN" SLOGANI İLE SEÇİM ÇALIŞMALARINI YOĞUN BİR TEMPODA SÜRDÜRMEKTE.

-ADAYLARIN ARASINDA BU DÖNEM EN ÇOK DİKKAT ÇEKEN İSE DEMOKRASİNİN ŞEHRİ İZMİR'DEN KADIN MESLEKTAŞIMIZ SAYIN NECMİYE ÖZCAN ULUAĞAÇ TÜRMOB'A BAĞIMSIZ YÖNETİM KURULU ADAYLIĞINI AÇIKLADI. SAYIN ÖZCAN SEÇİM ÇALIŞMALARINA İSTANBUL ZİYARETİ İLE BAŞLADI. ÖZCAN UMUTLU OLDUĞUNU VE KADIN MESLEKTAŞLARININ ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI GEREKTİĞİNİ VE KADIN MESLEKTAŞLARININ HAK VE MENFAATLERİNİ SAVUNACAĞINI BELİRTTİ.

PEKİ SİZCE TÜRMOB BAŞKANI HANGİ ÖZELLİKLERE SAHİP OLMALI DERSİNİZ? BU MESLEĞE 10.06.2001 YILINDA İLK ADIMI LİSE STAJI İLE ATAN BİR MESLEKTAŞINIZ OLARAK BUGÜNE KADAR OLAN 19 YILLIK MESLEK HAYATIMDAKİ BİLGİ BİRİKİM VE TECRÜBELERİM ÇERÇEVESİNDE KENDİMCE NACİZANE BİR TANIM YAPMAK İSTERİM.

BENCE TÜRMOB GENEL BAŞKANI; BU MESLEĞİN MUTFAĞINDA YETİŞEREK MESLEĞİN VE MESLEKTAŞIN SORUNLARI BİREBİR YAŞAYAN, OFİS İŞLETEN, KENDİSİNİ MESLEĞE VE MESLEKTAŞA ADAMIŞ ADAYLAR ARASINDAN DEĞERLENDİRİLEREK GRUP AYRIMI YAPMAKSIZIN MESLEĞE KATKI SUNACAK ADAYLARDAN OLMALIDIR. DOLAYISIYLA BU İŞE KÜÇÜK YAŞLARDA BAŞLAYIP, SM, SMMM VE YMM ÜNVANLARINI ALARAK, BU MESLEĞİ FİİLEN İCRAA ETMİŞ, AYNI ZAMANDA AKADEMİK KARİYERLERİNİ TAMAMLAYARAK KENDİSİNİ VE MESLEĞİNİ GELİŞTİRMİŞ ÜSTADLARIMIZDAN OLMALIDIR. BURADA DELEGELERİMİZE BİR HAYLİ İŞ DÜŞMEKTEDİR. HER BİR DELENİN ÜZERİNDE 75 MESLEKTAŞIN HAKKI VARDIR. BU ANLAMADA MESLEKTAŞLARIMIZIN HAK VE MENFAATLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE SAVUNACAK ADAYLAR GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMALIDIR. KISACASI MESLEĞE GERÇEK ANLAMDA KATKI SUNACAK, BU İŞİ ÖZÜMSEMİŞ MESLEĞİ VE MESLEKTAŞI İÇİN KARŞILIKSIZ ÇABA GÖSTEREN KİŞİSEL EGOLARINDAN UZAK, MEGOLAMAN TAVIRLARDAN UZAK, DAYANIŞMA ANLAYIŞI İLE KUCAKLAYICI, BİRLEŞTİRİCİ, BERABERLİLİKTEN YANA, UZLAŞTIRMACI VE HEPBİRLİKTE YÖNETİM ANLAYIŞI UYGULAYABİLECEK ADAY OLMALI.

TAKDİR ELBETTE 75 MESLEKTAŞININ HAKKINI SAVUNACAK OLAN SAYGIDEĞER DELEGE MESLEKTAŞLARIMINDIR.


Erhan YAŞAR
Türkiye Cumhuriyetci Mali Müşavirler
Gurup Başkanı


Erhan Yaşar ın TKMMPH  toplantısı açıklamalarını
MükellefTV izlemeki için tıklayınız

Cumhuriyetci Genç Guruptan, İzmir SMMMO Yönt. Kur üyesi seçilen 
Selahattin TÜRKER  MükellefTV den izlemek için tık