Yıl: 40 Sayı: 3394  Eylül  2019 Mükellef 

 
MBG SEMİNERİNDE Muhtasar ve GV beyanlarının birleştirilmesi seminerinde seminerinde..

E.Yüksel KAHVECİ '
Müjdeliyorum Mücbir Sebeb Sorunlarımızı çözdük !
MükellefTV den izlemek için tıklayınız

AKP MİLLETVEKİLİ YMM Vedat DEMİRÖZ
Türkiye dünyada satın alma gücü sıralamasında 10 ncu dur !
MükellefTV den izlemek için tıklayınız

SGK İST. Başkanı Murat GÖKTAŞ..
Borçlu olan taksitlendirsin teşviklerden yararlansın...!
MükellefTV den izlemek için tıklayınız

GİB İST. BAŞKANI Rıza BİLGİÇ
Mükellefle görüşmeden uyarmadan E- Haciz yapmıyoruz..!

MükellefTV den izlemek için tıklayınız

Seminerin teknik bölümünü izlemek için Tıklayınız
 

iSTANBUL Meslekte Birlik Gurup Başkanı ve İstanbul SMMM odası Yönetim Kurulu üyesi Ethem Yüksel KAHVECİ Gurubun Organize ettiği 17-09-2019 tarihli Muhtasar ve GV beyanlarının birleştirilmesi, Sosyal Güvenlik ve Mali Sorunlara çözümü Seminerinde ''Gurubumuz ve Derneğimiz Sayın Bakanımızın Riyasetinde GİB başkanı Bekir BAYRAKDAR'ın ve yetkililerinin bizimle birlikteliği çalışmaları sonucunda Meslek Mensuplarımızın Mücbir sebeb sorununu çözdüğümüzü GİB başkanımız Bekir Bayrakdar'ın gelemeyip beni vekil etmesi ile  onun adına müjdeliyorum. Hepimize ve Meslek Camiaamıza hayırlı olsun. dedi.  KAHVECİ yakında yayınlanacak GİB sirkülerleri mücbir sebeb sorununa çare olacaktır açıklamasını yaptı..

KAHVECİ bu sizlerin birlikteliğimizin başarısıdır başarı hepimizindir. Oğlu olmaktan dünyaya gelmemde vesile olmasından gurur duyduğum babam aranızda onu ve desteğini hiçbir zaman bizden esirgemeyen Syn. AKP milletvekilimiz Vedat DEMİRÖZ ü sunacakları katkılar ve katılımlarından dolayı SGK ve GİB başkanlarımı ve Türkiyenin her ilinden gelen Platform Temsilcilerimizi siz İstanbul üyelerimizi saygı ve sevgi ile s
elamlıyorum dedi..

17 Eylül 22019 tarihinde İst. Üsküdar Bld Kültür Merkezinde 500 e yakın katılımcının izlediği Seminerinde sunumlarını yapan Hakan USTABAŞ davete icabet eden her seferinde gurubun üyesi olmaktan mutlu olduğunu belirten YMM AKP Milletvekili Geçmiş dönem TBMM plan Bütçe Kom. çalışmaları ile TÜRMOB caimasında da tanınan sayılan Vedat DEMİRÖZ’ kürsüye haziruna hitap için davet etti.

Demiröz Global bazda siyasi ve ekonomik gelişmelerden bahsederek. Türkiye Alım gücü en yüksek 10 ülke konumuna iktidarımız döneminde geldi. Açıklamasını yaparak fetö olaylarından sonra dış ve iç Siyasal ve ekonomik baskıların bertaraf edildiğini Bas faiz uygulamasında Merkez Bankasının faiz indirimine gitmesinin piyasalar da olumlu etkisinin hemen görüldüğünü söyledi DEMİRÖZ Kadının iş dünyasındaki önemini vurgu yaparak Toplantıya Katılan İst. Sosyal Güvenlik Kurumu İl Md. Murat GÖKTAŞ a başarılı çalışmalarından dolayı Tşk. Edip Kadın işverenlerin ve çalışanların sorunlarına teknik çözümler istedi… DEMİRÖZ AYRICA Muhasebe denetim ve vergi ile ilgili meclis çalışmaları hakkında bilgiler verip görüşlerini paylaştı.

SGK İstanbul İl Md. Murat GÖKTAŞ rakamlarla göçmen çalışanlar hakkında bilgiler verdi. Basında abartıldığı gibi olumsuz sorun yok olanı da teknik olarak sizlerinde önerileri ile çözüme kavuşturuyoruz şeklinde açıklamalarla SGK borcu bulunan Müşteriniz mükelleflere iletin biz haciz yapmamaya azami gayret sarf ediyoruz. Borçlarını gelsinler taksitlendirsinler mevcut teşviklerden yararlansınlar dedi…

Seminerinde Hazine ve Maliye Bakanlığı İstanbul GİB daire başkanlarının tamamının katıldığı toplantıda GİB İst. GİB Başkanı . RIZA BİLGİÇ hiçbir mükellefe görüşmeden e-haciz işlemi yapmıyoruz. Diyerek Mükelleflerinize iletiniz duyarlı vergi dairesi ile ilişkili ekonomik sorunlarından dolayı borcu olan mükellefler SMS ile davet yazısı gönderiyoruz…icabet ederlerse her türlü yardımcı oluruz şeklinde açıklamalar yaparak son zamanlarda KDV iadelerinde yaşanan yavaşlama ve sorunların Sayıştayın GİB e gönderdiği çalışma raporundan ve yazıdan kaynaklandığına dikkat çekti ve birikmiş KDV iadelerinin yapılabilmesi için gerekli çalışmaların son safha sında olduklarını belirtti. İnş. Sektöründe KDV iadeleri sorununa Milletvekili Vedat DEMİÖZ ün Brüt Net kavramları açık değil bunları GİB teknik kadrosu tebliğle vs. ile çözmeli önerisinin de dikkate alındığını belirtti.