Yıl:30  Sayı: 322 HAZİRAN  2012 Mükellef 

MDB Gurubu 2013 'te Seçimler için Başkan Adayını seçiyor!
Bursa SMMM Odasının ilk nisbi temsilli 2010 yılı seçimlerin de  Erki elinde bulunduran (ÇDMB gurubuna karşı iki ayrı grup halinde Meslekte Birlik (MB) ve Meslekte Dayanışma (MD) olarak girenler birleştiler. Meslekte Dayanışma ve Birliği  (MDB) ismini aldılar. Erken kalkan yol alır misali 2013 yılında yapılacak seçimler için başkan adaylarını iştişare ile belirleyecekler. Mayıs  ayının sonu itibarı ile, Adaylık için Gurup yürütmesine başvuru bitti. 2 aday var Ali Nazım)TEKELİOĞLU (solda) ve Ali ÇEVDİR. (sağda Bu 2 isim 2010 seçimlerinde TEKELİOĞLU başkanlığında tek listede ÇDMB gurubuna yarışıp kurullara seçildiler.

MB Türkiye Platformlarında öteden beri  temayül adaylıklar asgari 2 dönem en fazla 4 ncü dönemden sonra değiştiriyorlar. Bu tezi ileri sürenler  TEKELİOĞLU'nu iştişare konseyi değerlendirmesinde  Ali ÇEVDİR karşısında bir adım öne çıkardığını belirtiyorlar. ÇEVDİR'in bu durumda neden adaylığını TEKELİOĞLUna karşı koydu ? cevap arayan diğer soru şeklinde kulislerde konuşuluyor.

Nihayi  kararı Recai EKMEKÇİ, Mecit TUĞCU gibi iştişare konseyinde ki isimiler verecek. MDB camiasında.  Bursa MDB Dernek başkanı Zeki TURAN ve Ebubekir ŞİMŞEK  gibi güçlü isimlerin başkan adayının belirlenmesinde eğilimlerinin önemli olacağı söyleniyor 08/06/2012