Yıl: 32  Sayı: 332 MART 2013 Mükellef 

Ankara SMMM Derneği Kuruldu
ANMBG dan ASMMMO 2010 seçimlerinde Yönetim Kur Ü. seçilen Kemal KAYAOĞLU Ankara SMMM Derneğini 35 arkadaşı ile birlikte Kurdu. Daha önce gazetemize yaptığı açıklamalar ile KAYAOĞLU BU DERNEĞİ KURAMA AŞAMASINDA OLDUKLARINI açıklayan KAYAOĞLU 30 NİSAN 2013 TARİHİ 06-409-186 sicilli Ank.SMMMD kurduk dedi. Sorularımızı cevaplayan KAYAOĞLU, Türkiye'de mesleki bir çok dernek var ancak  biz Ankara lı SMMM derneğiyiz açıklamasını yaptı. Gazetenizde haberimiz çıkınca çok arandık dernekler masası da aranmış  ilgi çektik. dedi.

Diğer Mesleki derneklerden ne farkınız olacak.
 

KAYAOĞLU , 23 yılı aşkın bir zaman geçti. 23 yıldır aynı yöneticiler odamızı yönetiyor. Ve 20 yılın sonunda Olgunlar sokakta milyarların heba edildiği bir oda binası, Maliye Bakanlığı ve Vergi dairelerinde hak ettiği saygın muhataplığı bulamayan meslektaş, Angaryalara boğulmuş bir meslek var önümüzde. Olumlu olduğu söylenebilecek gelişmeler ise meleğimizin bizzat kendi dinamiklerinde kaynaklanan değişim sürecinin zorunlu sonuçları olarak değerlendirilebilir.

Başlangıçta ideolojik davranan ve bu ideolojik tavırlarını ısrarla sürdüren bir anlayışla beraber olamazdık, lakin 2010 seçimlerinde nispi temsilin gelmesi ile odada iki grup olarak görev alındı. Ve birlikte olduk, gördük ki hiç birimizin birinden farkı yok, o zaman bu kavga niye ….??

Anlaşılan sadece şu ÇIKAR KAVGASI kişilerin ben kavgası, Mesleğimizin önündeymiş.

Nitekim Görül’düki 2010 / 2013 yılları bu seferde üstünlük savaşıyla ve yaptırmazık anlayışıyla geçti, yine kime ne oldu Geride kalan SMMM arkadaşlarımız çözüm ararken odalarda yönetim kurulu toplantılarında kavga seyretti, Her kararın altına şerh koyma sevdası oluştu.

Her eğitimlerin veya seminerlerin sonunda veya bitiminde tokalaşma, konuşma sevdasını seyrettiler, Odada ben yöneticiyim her şey benden sorulur sevdası oluştu, Hiçbir zaman Akıllarına oy aldıkları seçmenleri gelmedi, onların adına her türlü işler yapıldı. Kendilerine sorulmadı bile Biz bu zihniyetle hareket etmeyeceğiz. dedi.

Ankara SMMM' Derneği Amaç ve Tüzük açıklaması