Yıl: 32  Sayı: 333 NİSAN 2013 Mükellef 


ARIKAN 'BİRLİKTELİK İÇİN HALA ZAMAN VAR'
AKDEMİR,  'Biz ATATÜRK'çü Laik,Cumhuriyet Yanlısı Demokratlarız.
Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği (ÇDMB), 25-26 Mayıs tarihinde yapılacak İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimine, Yahya ARIKAN’ın başkanlığındaki listeyle katılacak.
Tüm kurullarda Kadın adaylar 2. sıraya kondu.  1994 yılında Serpil ZORBOZAN, dan sonra 2. kez İst. ÇDMG yönetim Kur adayları  arasında Cemile KUZU yer aldı.(sağdaki resim sağdan)

27 nisan 2013 tarihinde Harbiye Askeri Müze Toplantı salonunda yapılan İÇDMG nunaday tanıtımtoplantısında;  İSMMO Başkanı Yahya ARIKAN yaptığı konuşmada Demokratların birlikteliğinin önemine dikkat çekerek Gelin küçük hesaplar yüzünden mesleğimizin geleceği için yanlış adımlar atmayalım....

Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği (ÇDMB), İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (İSMMMO) 25-26 Mayıs’ta yapılacak seçimli genel kurul için yönetim kurulu adaylarını açıkladı.
Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği (ÇDMB), 25-26 Mayıs tarihinde yapılacak İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası seçimine, Yahya ARIKAN’ın başkanlığındaki listeyle katılacak. Tüm kurullarda Kadın adaylar 2. sıraya kondu. Başkan ARIKAN yaptığı konuşmada Demokratların birlikteliğinin önemine dikkat çekerek Gelin küçük hesaplar yüzünden mesleğimizin geleceği için yanlış adımlar atmayalım....

Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği (ÇDMB), İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın (İSMMMO) 25-26 Mayıs’ta yapılacak seçimli genel kurul için yönetim kurulu adaylarını açıkladı.

ÇDMB’nin 27 Nisan’da gerçekleştirilen genel kurul toplantısında 37 ilçe temsilcisinin önerisi ve üyelerin oy birliği ile seçilen 9 kişilik yönetim kurulu aday listesi; Yahya ARIKAN, Cemile Kuzu, Turgay Kanarya, Erol Demirel, M. İhsan Yalçın, Orhan Sarıgene, Ali Haydar Tunç, İrfan Demirci ve Saadet Gençoğlu’ndan oluştu.

İSMMMO Başkanı Yahya ARIKAN genel kurulda yaptığı konuşmada, üç yıldan beri çalıştıklarını, dinamik, güçlü, üretken demokrat kadrolarla girilecek bu seçimlerin İstanbul açısından olduğu kadar Türkiye açısından da önemli bir sonuç doğuracağını belirtti ve temel ihtiyacın meslekte kenetlenme olduğu uyarısında bulundu.

ARIKAN, aday belirleme öncesi meslekteki demokrat gruplara işbirliği çağrısında bulunduklarını anımsatarak, vaktin geç olmadığını, güç birliği yapılmasına büyük ihtiyaç bulunduğunu vurgulayarak; “Birliktelik için hala zaman var. Gelin küçük hesaplar yüzünden mesleğimizin geleceği için yanlış adımlar atmayalım” diye konuştu.

ARIKAN dan sonra Oda Sekr. Mehmet İhsan YALÇIN Odanın faaliyetleri hakkında geniş bilgi vererek  Faaliyetlerinin hepsi ÇDMG ürünüdür.

TÜRMOB Gn. Sekreteri Yücel AKDEMİR, Biz ATATÜRKÇÜ Laik Cumhuriyet yanlısı demokratlarız. Bizim kimliğimizi kabullenenlerle mesleki sorunları  görüşürüz. Kimliğimizi kabullenemeyenler istedikleri yere giderler.

Gurup Sekreteri Orhan SARIGENE ' biz  pusuda zamanını bekleyen avcı zihniyeti ile değil mesleğimiz ve grubumuz için çiftçi zihniyeti ile çalıştık.

Gurup üyelerinden Şükrü YILMAZ Basın yeteri derecede ülke ve mesleki konulara dikkat çekmediğini vurgulayarak Muhasebe mesleğinin öneminin daha iyi anlaşılması için TV lerle anlaşarak TV dizileri de yaptırmalıyız şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gurup üyelerinden H.TANRIVERDİ, Erol ÖNGEN, HacıDEMİR, K.AKSU, Hakkı, ve  ÇDMG kurucularından  TÜRMOB Disp.Kur.Üyesi Mehmet EREN konuşmalarında birlikte hareket etmenin önemine değindiler.

Gurup Başkan Yardımcısı Kenan BOĞA'da ÇDMB’nin 27 Nisan’da gerçekleştirilen genel kurul toplantısında 37 ilçe temsilcisinin önerisi ve üyelerin oy birliği ile seçilen 9 kişilik yönetim 3 kişilik  denetim 5 kişilik disiplin kurulu  aday listesi;

Yönetim Kurulu Adayları  ve ilçeleri
1-Yahya ARIKAN, Beşiktaş
2-Cemile Kuzu,  Kadıköy (sağ fot.sağbaşta)
3-Turgay Kanarya, Fatih
4-Erol Demirel, Beyoğlu
5-M. İhsan Yalçın, Şişli
6-Orhan Sarıgene, Beylikdüzü
7-Ali Haydar Tunç, Ümraniye
8-İrfan Demirci Bakırköy
8-Saadet Gençoğlu’Silivri 

ÇDMB’nin İSMMMO Denetleme Kurulu adayları;
Nadir Hikmet Güneş,
Sevim Varlık 
Ömer Çakır Özen”

İSMMMO Disiplin Kurulu adayları
Hayrettin Özbakır,
Gülay Süren,  (sağ fot sağdan 4 ncü)
Ayhan Çorapçı,
Fahrettin Ravanoğlu,
Hüseyin Yılmaz.”

Grubun İSMMMO Yönetim Kurulu yedekleri

Metin Gökdağ,
Aysel Tümer,
Mithat Erdoğan,
Cihat Ersoy,
Şahin Kandıralı,
Mülayim Dinçsoy,
Sabri Karakaşlıoğlu,
Turgut Uysal,
İskender Demirci’den oluşurken,

Denetleme Kurulu yedek üyeleri
Yılmaz Bolgün
Hüsniye Sezgin,

Disiplin Kurulu yedek üyeleri
 

Şenol Yılmaz,
Süheyla Öztürk Selçuk 
Ergin Yılmaz oldu.