Yıl: 32  Sayı: 333 NİSAN 2013 Mükellef 

ÖBMMG Bşk. Adayı Haydar AFŞİN listesini açıkladı ;

5 nisanda  Liste çıkaracaklarını yazdığımız Özgür Bağımsız Mali Müşavirler gurubu (ÖBMMG) Başkan adayı Haydar AFŞİN  Gazetemize yaptığı  açıklamada 2010 seçimlerimde ayrı listelerde yarıştığımız  Metin TÜRKMEN ile birlikte listemizi Özgür Bağımsız Mali Müşavirler ismi ile listemizi çıkarma çalışmalarımızı sürdürüyoruz  23/04/2013 tamamlanacak. listemiz tamamlanacak.

 TÜRKMEN bunu doğrulayarak verdiği cevapta Erki elinde bulunduran AÇDMBG ile ön seçim koşullarında anlaşamadığımız için AFŞİN arkadaşımla birlikte hareket edeceğiz dedi.

23 04/2013 TE  tekrar görüştüğümüz AFSİN LİSTESİNİ GAZETEMİZE AÇIKLAYARAK  en genç başkan adayı olduğunu Oda yönetimlerinde kadrolarında bulunduğunu sorunları bildiğini belirterek, sorularımızı da cevapladı 

Mükellef : Siz TÜRKMEN ile geçen seçimde ayrı guruplar halinde yarıştınız. Kaç oy almıştınız ?

AFŞİN ikimizin listesinin toplam 550 ye yakın oyu vardı.

Mükellef : Şimdi ki hedefiniz  kaç oy ?  ASMMO 13500 civarında üyesi var. 2010 nispi sistemde yapılan ilk seçimlerde 5000 e yakın oy kullanıldı. kullanılan oyların en az 10 biri kadar almak asgari hedefiniz mi ?

AFŞİN :  Oy hedefimiz  asgari geçen seneki oylarımızı 2- 3 katlamak bu gurubumuzun performansı ile ilgili. eğer 3 e dörde katlarsak bütün kurullarda sandalyemiz olur. Gurubumuz nispi temsil  bilinci ile hareket edecek.

Mükellef : Seçim neden ÇDMBG dan ayrıldınız. ?...

AFŞİN Dar gurup mantığı ile hareket ediliyor. ÇDMBG 2000 aldığımız 2 dönem üst üste yönetim kurularında görev alınır ilkesini ÇDMBG içindeki KOÇ ve POLAT' ihlal etmişlerdir. 2010 birleşmediler gelin birleşelim önseçimlerle adaylarımızı belirleyelim olmadı. Bu dönemde ÇDMBG ön seçim ve yenilenmeyi ret edince ayrı hareket ettik.

Mükellef : ÇDMBG sadece seçimlere yönelik mi ayrı hareket ediyorsunuz.?

AFŞİN : Hayır sadece ön seçim değil 10 yıldır hiçbir sorunumuz çözüleme di. Bugüne kadar hiçbir sorunumuzu çözmüş değiller. Somut şu sorun çözülmüştür desinler... diyemezler...Genç yeni ruhsata almış meslektaşların,  Bağımlıların,ücretlerinin iyileştirilmesi sorunları ile  Kamuda çalışanlarlar la yaşanan  sorunları ortada duruyor. Bu sorunları yönetimde biliyor çözüm önerilerimiz dinlenmedi ?

AFŞİN Siz bu sorunları nasıl çözeceksiniz ...

Genç meslektaşlarımızın maddi sıkıntıları aşması rekabet edebilir duruma gelmesi için ve meslek içi haksız rekabetin önlenmesi müşteri sayılarının eşit dağıtılması nı sağlayacağız.

Bağımlı çalışanların hayat standardının altında ücretlerle çalıştırılmalarına  seyirci kalmayacağız. Mimarlar ve Mühendisler odasında olduğu gibi çözümler üreteceğiz...

Kamuda muhasebe birimlerinde çalışan meslektaşlarımız için;  Mesleğimizin 190 sayılı Genel kadro kanunundaki meslekler arasında sayılarak,  Kamuda muhasebe birimlerinde çalışacak personelin ruhsat sahibi meslek mensubu olması zorunluluğunu getireceğiz. dedi.

k
ÖZGÜR BAĞIMSIZ MALİ MÜŞAVİRLER GRUBU YÜRÜTME KURULU, 22.04.2013 tarihinde yaptığı toplantıda, ASMMMO nın 09.06.2013 tarihinde yapılacak olan seçimlerinde aday listesinin aşağıdaki gibi olmasına,


Oy birliği ile karar vermiştir.

A. YÖNETİM KURULU

1. HAYDAR AFŞİN
2. İBRAHİM ŞAHİN
3. BANU KILINÇARSLAN
4. ÇAĞDAŞ DELİBALTA
5. BAĞDAGÜL KOÇTÜRK
6. FATİH SÜLAHİ
7. OKAN DOĞAN
8. OSMAN ÖZKAYA
9. METİN TÜRKMEN
_____________________
B. DENETLEME KURULU

1. NURCAN MİYASE KÖRÜKÇÜ
2. GÜNGÖR ÇABUK
3. TUBA NİLGÜN AVCI
_____________________
C. DİSİPLİN KURULU

1. HÜSEYİN AKKAŞ
2. ŞENAY CEYLAN
3. BÜLENT GÜRBÜZ
4. LEVENT GÖRK
5. ATA ASLANDOĞAN
Haydar a

 Haydar AFSİN 'nin Özgeçmişi ;

1974  HASANKEYF doğumlu AFŞİN Dumlupınar Ü. İİBF 1997 yılında birtirerek 2003 yılından itibaren SMMM lik ünvanı ile büro sahibi olarak çalışmaktadır.

ASMMMO kurul üyelikleri  stajyer izleme Üyeliği ve Bşk.lığı, 2 dönem TESMER Ank. Şb.Yönt.Kur. üyeliği görevlerinde bulunan AFŞİN Ankara MMMB derneğinde 2 dönem yönetim kurulu üyeliği yapmıştır.
 

 

 

Mükellef Arşiv

Ank. ÖBMMG Yürütmesi

Grup Yürütmesi; 18/12/2012
Ramazan ALBAYRAK, (Yürütme Sekreteri)
Tamer DAĞKIRAN,(Sekreter Yardımcısı)
Haydar AFŞİN,( Sekreter Yardımcısı)
Nurcan Miyase KÖRÜKÇÜ,(Sayman)
Mehmet Masum TANRIKULU,
Muharrem Turgay KIZILAY,
Metin TÜRKMEN,
Engin AKYILDIZ,
Seyit ATMACA,
Onursal ÜNVER’