Yıl:35  Sayı: 354 Mayıs  2017 Mükellef 

Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan uyardı

 
Kamuya olan borcunu 2016 yılında ,yapılandırıp ödeyemeyenleri uyaran  Maliye Bakanı Naci Ağbal   Mayıs ayının sonuna yapılandırma  borçları mutlaka ödenmelidir dedi. 

Geçen yıl yürürlüğe giren 'yapılandırma' için mayıs ayının çok önemli olduğunu belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, uygulamanın vatandaşlara büyük imkan sağladığını dile getirdi.
 
Bu imkanları kaybetmemek için ilk iki taksitin veya peşin ödemenin bu ayın sonuna kadar mutlaka yapılması gerektiğini vurgulayan Bakan Ağbal, "Ödemelerini yapmayanlar, yapılandırmanın getirdiği imkanları kaybedecek ve yeni bir şans olmayacak" dedi.
 
"Ödemelerini yapmayanlar, yapılandırmanın getirdiği imkanları kaybedecek ve yeni bir şans olmayacak" diyen Bakan Ağbal, "Önümüzdeki ay başvurularını almayı planladığımız yeniden yapılandırma uygulaması, asla geçmişte yapılandıran borçları kapsamıyor. Dolayısıyla vatandaşlarımızın mutlaka borçlarını bu ayın sonuna kadar ödemeleri gerekiyor. Yine SGK prim borçlarının ilk taksitinin veya seçenler için peşin ödemelerin de bu ay içinde yapılması lazım. Getirilen tüm imkanlara rağmen ödenmeyen borçlar için gereken takibi başlatacağız" ifadelerini kullandı.
 
Tanıtımlar ağırlık kazandı
 
Her platformda vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Bakan Ağbal, bu kapsamda yaklaşık 2 milyon vatandaşa hatırlatıcı mektup gönderdiklerini, televizyon, radyo ve internette ilanlar verdiklerini belirterek, bilboardlarda da hatırlatıcı afişlerin yer aldığını söyledi. (AA)