Yıl:34  Sayı: 336 ARALIK 2015 Mükellef 

ASMMMO Başkanı Mehmet OKKALI:
 “YENİ MALİYE BAKANIMIZ Sayın AĞBAL  MESLEK MENSUPLARININ SORUNLARINA VAKIF BİR İSİM”


Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Başkanı Mehmet OKKALI, hükümette Maliye Bakanlığı görevine getirilen Naci AĞBAL’ın meslek mensuplarının sorunlarını yakından bilen bir isim olduğunu söyledi.
OKKALI, "Sayın bakanın müsteşarlığı döneminde kendisiyle yakın çalışma imkanı bulduk, bakan olarak da meslektaşlarımızın sorunlarının çözümüne çok önemli katkılar sunacağını düşünüyoruz” dedi.

İnfoteks Yazarkasapos Cihazları Genel Müdürü Mustafa Yavuz da firmaları tarafından üretilen ve meslek mensuplarına büyük kolaylık sağlayacak yeni nesil cihazlar hakkında bilgi verdi. Genel Müdür Yavuz, “Zor bir mesleği icra ettiğinizi biliyoruz. Firma olarak her türlü desteğe hazırız. Türkiye’nin yerli tek yazarkasapos firması olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu teknolojiyi sizlerle birlikte büyüteceğiz ve ülkemize katma değer üreteceğiz” dedi.
ASMMMO’nun siteler’de faaliyet gösteren meslek mensuplarıyla gerçekleştirdiği “ Yıl Sonu İşlemleri Ücret Tarifesi ve Defter Tasdikleri “Bölge toplantısına yoğun katılım oldu. İnfoteks Firmasının sponsorluğunda gerçekleştirilen toplantının sunuş konuşmasını ASMMMO Oda Sekreteri Nevzat Akkaya yaptı. Akkaya, mesleğin her geçen gün teknolojiyle daha fazla iç içe olduğunu ifade ederek; “Teknolojinin baş döndüren hızla geliştiği günümüzde mesleğimiz de bu hızdan nasibini almakta. Her gün yeni bir gelişme ile karşı karşıyayız. Daha düne kadar kalem ve kağıt ile yaptığımız işlerimiz bugün klavye ve internet sayesinde herhangi bir saatte her her hangi bir mekandan yapılabilir, kontrol edilebilir hale geldi. e-devlet, e-defter, e-fatura derken yakın bir zamanda e-kontrol, e-denetim gibi yeni uygulamalar hayatımızda olacak. Artık her şey elektronik ortama taşınıyor. Hepimiz kendimizi bu sisteme ayak uydurmak zorundayız” ifadesini kullandı.

Oda Başkanı Mehmet OKKALI da meslek mensuplarının sorunları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. OKKALI, yeni kurulan hükümette Maliye Bakanlığı görevine getirilen Naci Ağbal’ın meslektaşlar için bir şans olduğunun altını çizdi. OKKALI sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yeni kabine ve hükümet ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun. Artık gündemimiz ekonomi ve üretim olmalı. Sayın Maliye Bakanımız bizi yakından tanıyan, sorunlarımızı iyi bilen bir isim. Müsteşarlığı döneminde bizlerle yakın çalışan Sayın Naci Ağbal’a bakanlık görevinde başarılar diliyoruz. Oda yönetimi olarak kendisini ziyaret ederek sorunlarımız hakkında bir rapor sunacağız. Ben sayın bakanın mesleğimizin önündeki sorunların çözümü konusunda bir şans olarak görüyorum. Biz Ankara odası olarak 15 bin, Türkiye genelinde 100 bin kişilik bir aileyiz. Devletin tahsil ettiği her kuruş bizim elimizden geçiyor. Mali müşavirler olmasa inanın devlet bir kuruş vergi toplayamaz. Mükellef ile devlet arasındaki bağı biz sağlıyoruz. Mesleğimizin önemini ve kıymetini bilelim. Zor ama önemli bir görevi yerine getiriyoruz.”