Yıl:34  Sayı: 343 Temmuz 2016 Mükellef 

 NİSBİ AİDAT TAHSİLATINDA YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI TÜRMOB CAMİASINDA İNFİAL YARATTI

Mükellef TV nin sorularını cevaplayan DAVA AÇIP yürütmeyi durdurma kararı alan MaliMüşavirSen Bşk. Eyüp Sabri YÜCEL Biz tamamane kaldırılmasını TÜRMOBUN gelir giderlerinin tekrar günün koşullarında gözden geçirilmesini istiyoruz TÜRMOB mesleki bir kurumumuz karşı değiliz sendikamızın dile getirdiği sorunllara kulak vermesi gerek.

36 Yıldır bir fiil MALİ İDARE, MÜKELLEF, TÜRMOB camiasının ve Mükelleflerin ve vergilememenin en ciddi  tartışma platformunu oluşturan gazeteniz Mükellefte: çok spekule edilen sorunu masaya yatırmaya karar vererek (öncesinde toplantılarda konuşulanları dile getirdik)

Kısıtlı zamanda Randevusuz malum tatil ve seçim dönemi bizi makamına kabul eden  TÜRMOB gen. Bşk. Nail SANLI
nında (sağ ilk FOTO)  İSMMMO-ASMMMO-İZSMMMO  (MükellefTV konşmalar mevcut) Genel Kurullarında dile getirdiği gibi kararın geriye dönük işlemesi sözkonusu değil. İtirazımızıda yaptık. Tamamen kaldırılması değil Zarara edenden alınmaması oranların düşürülmesi doğrultusunda TÜRMOB ta görüş birliği içerisinde yiz. dedi. Kararlaştıracağımız bir gün tüm bu sorunlara ilgili beyanat vereceğini bildirdi..

 
MBG dan TÜRMOB yönetim kurulunda bulunan ve tekrar aday olduğunu Mükellef TV açıklayan İbrahim ULUSOY ise tamamen kaldırılmasının doğru olmayacağını 200-500 üyeli odaların giderlerini karşılamakta zora düşüreceğini bu sorunu TÜRMOB çözmekte ağır kaldığını dile getirerek ...Özellekle geçmiş dönem TÜRMOB yöneticileri ni eleştirdi..Gerek bizim aradığımız gerekse ULUSOY u Mükellef TV izleyip arayan oda başkanları dert küpü Bazıları da Masum TÜRKER  TÜRMOB yöneticiliğinde İSTESİ VE YETERLİ GAYRET GÖSTERSE sorun çözülürdü hep erteleme yönünde davrandı diyorlar...
Ankara ya gelerek ÇDMBG TÜRMOB aday tanıtım toplantısında oda başkanlarına ne düşündüklerini sorduk...

 Hatay SMMO onursal başkanı Abdullah KORKMAZ (sağ 3.foto)  ve  Yeni başkanı Tahsin KIRIK Tamamen kalkarsa Muhasebeci olmanın vermiş olduğu alışkanlıkla hesap yaparak tamamen kalktığı taktirde personel giderlerini karşılamakta zorlanırız. DİYEREK  Eminimki Hocamız ÇDMBG platform TÜRMOB BAŞKAN ADAYI Prof. Dr. Cemal YÜKSELEN hocayı yakından tanıyoruz (İNATÇI VE TUTTUĞUNU KOPARAN şeklide tanımlayarak ) hep birlikte sorunların üstesinde gelecektir dedi.

Sayın okurllarımız..Bu haber dosyası devam edecek yeni bilgilere ulaştığımızda burda yer alacak