Yıl:34  Sayı: 345 Eylül  2016 Mükellef 

ÇDMBG TÜRKİYE PLATFORMU VE TÜRMOB GN. BAŞKAN ADAYLARI   Prof. Dr. Cemal YÜKSELEN'in  İZMİR ÇIKARTMASI'INDA EV SAHİBİ  iZMİR YMMO BAŞKANI   Şadi ÇETİNYÜKSELEN 'e  Adana YMM odasının çalışanlar kütüğüne kayıtlı değilsiniz ?

İzmir Yeminli Mali Müşavirler odasını ziyaret eden ÇDMBG Türkiye Platform başkanı Yahya ARIKAN Platformun TÜRMOB Genel Başkan adayı Prof.Cemal YÜKSELEN ÇDMBG Ege odaları platform başkanı T.Rıfat NALBANTOĞLU ve İzmir SMMMO başkanı Vedat ADAK'ı   İZYMMO sekreteri Ali KAHVECİ (sol başta)  (sağ başta Hakan ŞARAP) sağdan 2. delege Mustafa GÜNSUR ağırladılar...

Görüş alışverişinde bulunurken ARIKAN hiçbir oda ayırımı yapmadan TÜM YMM ve SMMM odalarını ziyaret ediyoruz açıklamasını yaparak,  Platform olarak tarihimizde her zaman olduğu gibi Genel Başkan adayımızı belirledik ve tüm odaları ziyaret ederek tanışıyor ve görüşlerinizi alıyoruz dedi.

Sohbet şeklinde geçen toplantıda Genel Başkan adayı Cemal YÜKSELEN nin kendilerindeki listede çalışanlar kütüğüne kayıtlı olmadığına bununda 3568 göre sorun olacağına  dikkat çeken Şadi ÇETİN Cemal YÜKSELEN bu durumu sordu. YÜKSELEN çalışanım dedi danışmanlık görevini bir fiil yapmaktayım tasih hatası düzelecek dedi.

Bu ziyarettin önemli olduğuna vurgu yapan İzmir YMMO başkanı Şadi ÇETİN  çok mutlu olduklarını belirterek sözü YMM ve SMM arasında ki luzumsuz çekişmelerin 2011 gazete ilanlarıyla  ve meclisteki yeni TTK yasallaşırken ki tavırlarıla körüklendiğine dikkat çekip birlikte daha güçlü oluruz..Bu sorunları aşarak bir TÜRMOB barışı bize gerekli ve elzem görüyorum şeklindeki açıklmalarına...

ARIKAN amacamız ve gayemiz ziyaretimizin nedeni  karşımızdaki güç odakları ile TÜRMOB hiçe sayan zihniyetle birlikte mücadele etmek. dedi.

Vedat ADAK ve NALBANT oğlu gazete ilananın da yanlış yorumlar değil yanlış yorumlamalar var şeklinde açıklamalar yaptılar.

YÜKSELEN de mesleğin bir butun olduğuna kayıt ve nizam olmadan denetimin olamayacağına dikkat çekerek. Biz icracıların hizmet bekleyenlere mesleğimizin önemini birlikte ve sizlerin görüşleri doğrultusunda anlatacağız. dedi...