Yıl:34  Sayı: 343 Temmuz 2016 Mükellef 

Ankara YMM Odası Yönt. Kur.Sekr. ÖZER TÜRMOB SEÇİMLERİNİ KONUŞTUK

ÖZER e 15-16 Ekim tarihinde yapılacak TÜRMOB seçimlerini sorduk .ÖZER 3568 Sayılı Meslek yasasının 5786 ile değişikliğe uğradığını çok iyi yetişmiş bir çok başkan adayının tekrar aday olamayışına vurgu yaparak.'2 dönem kuralı yüzünden bir çok oda başkanımızın tekrar aday olmadı.  Böylesi bir seçim TÜRMOB tarihinde ilk. dedi.

ÖZER TÜRMOB başkanımız Sayın Nail SANLI 'da bir çok sorunla yakından ilgilendi. Meslek  yasamızın TTK, değişmesi  KGK kurulması na ülkede yaşanan siyasi çalkantılarda eklenince zorlu bir dönemde yılların verdiği bilgi birikim ve tecrübe ile başarılı bir başkanlık gösterdi. 

3. liste TÜRMOB seçimlerinde yarışacak odanız üyelerinden gurup ve listelerinin TÜRMOB  başkan adayıda var bu dönem Ankara'dan bir TÜRMOB başkanı çıkarmı ? Biraz sert geçecek TÜRMOB tarihinde de ilk 3 liste olması..

ÖZER evet bu seçimler her yönü ile ilkleri yaşadığımız seçimler.Bütün adaylar yetişkin ehil liyakat sahibi. Bu insanlar kolay yetişmiyor. Hepsi TÜRMOB idare edebilecek kapasitede..

Farklılık kriteriniz ne olur..
ÖZER Kriterlerimiz Gurupların ve adaylarının plan ve programlarıdır. TÜRMOB un saygın yetişkin delegelerinin GURUP ların ve adayların plan programına bakmaları  gerektiği ve bakacakları kanaatindeyim

30 yılda mesleğin önemi yeterince kamuya anlatılabildimi.?.

ÖZER Yeterince anlatıldı demek malum sorunlarımızdan dolayı zor. TÜRMOB ve odaların birlikte üstesinden gelemeyeceği sorunlar değil.