Yıl:34  Sayı: 343 Nisan 2016 Mükellef 

DMMMG ön seçim yarışacak Erdinç ÖZDİL'in özgeçmişi ve Açıklamaları için tıklayınız
MESLEKİ KAMUOYUNA ve Mükellef Gazetesine DUYURU  06.04.2016


Bilindiği üzere 2016 yılı Mayıs ayında Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının seçimli Genel Kurulu yapılacaktır. Meslek odaları; meslektaşların sorunlarını, problemlerini, mesleki alanda yaşadıkları sıkıntıları hafifletmenin yanı sıra, mesleki dayanışmayı, birlik ve beraberliği artırmayı hedefleyen kuruluşlar olmalıdır.

Bırakın sorunlarımızın, problemlerimizin çözülmesini, her gün artan angaryalarla, haksız rekabetle, tahsilat sorunu ile karşı karşıya kalmaktayız. Bir meslek odasının vizyonu, angaryaları Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra kaldırtmak veya erteletmek değil, bu angaryalar yayımlanmadan önce fikrinin sorulduğu, öneriler getirebildiği kısacası muhatap alınması olmalıdır.
Seçim broşürlerinde sorunları çözmek için vaatte bulunanlar, mevcut sorunları çözmek bir yana dursun, problemlerimizin kat be kat arttığı bir süreç yaşanmasında basiretsiz kalmışlardır. Meslek Odaları idare kapılarında süre uzatımı için dilenen değil, idare kapılarına haklı mücadelemiz için dayanan kuruluşlar olmalıdır.

Her geçen gün angaryalarımız artmaya devam etmiş, tahsilat oranlarımız tersine düşmeye devam etmiştir. Olması gereken ise angaryaların olmadığı, meslek mensuplarının emeklerinin karşılığını tam olarak aldıkları, ailelerine, eş ve çocuklarına zaman ayırabildikleri bir yaşam standardıdır.
Bizler; çocuklarımızın ve sevdiklerimizin doğum günlerini bilgisayar başında angarya kutucuklarını doldurmakla geçirmek istemiyoruz. Bizim için 14 Şubat; son geçici vergi dönemini kaldırmak için söz verenlerin kaldıramadıkları 4. Geçici vergi beyanının son günü değil, sevdiklerimizle geçirdiğimiz bir gün olmalıdır.

Bu bilinç ve sorumluluktan hareketle aşağıda imzası olan bizler; bürolarımızda oturarak yapılamayanları eleştirmek yerine 9 Nisan Cumartesi günü Atatürk Lisesinde saat 10:00-18:00 arasında gerçekleşecek olan ve bütün Oda üyelerinin davet edildiği “Demokrasi Şöleni’nde” aday olduğumuzu mesleki kamuoyuna ilan ediyoruz.

Yönetim Kurulu Adayımız: Ş. Erdinç ÖZDİL

Denetim Kurulu Adayımız : Başak Güvenç

Disiplin Kurulu Adayımız : Aysel Koyunoğlu

PERFORMANS MUHASEBECİLER GRUBU ADINA

Erdinç ÖzdilGökhan MaviCemalettin YurdakulErhan Başpınar

Aysel Koyunoğluİrfan ÇelikCihan BaytanMuzaffer Göker

H.Hüseyin DursunMurat KutlucaSadık FındıkBülent Kaya

Fehmi YalçınFikret ŞahinAyşe SüzerErdem Yılmaz

Ekrem BaşerCemal KayaGökalp ÇakırSeher Başaran