Yıl:34  Sayı: 332 Mayıs 2015 Mükellef 

 
TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ'den

İMZAMIZA SAHİP ÇIKACAKMISINIZ?

Başta İSMMMO olmak üzere 75 oda başkanı “SESİMİZE KULAK VERİN” başlığı altında bir talepname hazırladı.”Sayın Maliye Bakanımız” diye başlayan yazıda meslek mensuplarının kronik hale gelen bazı sorunları dile getirilerek çözülmesi isteniyor.

Değerli Meslektaşlar,

Oda başkanları bu metni imzaya açtı. Sizlere imzanı at ve desteğini ver diyorlar.
Elbette imzalayalım ve destek olalım. Ancak, Sayın oda başkanlarının öncelikle aşağıdaki sorulara cevap vermesi gerekir:

1-Bu sorunlar yıllardan beri devam ediyor. Belirttiğiniz ve belirtmediğiniz sorunlarımızı defalarca ve ısrarla dile getirdiğimiz halde “Birçok kez rapor olarak sunduk” demenin dışında ne yaptınız ? Çözüme yönelik hangi mücadeleyi verdiniz ?

2-Bu güne kadar siyasi iktidarlara sürekli yakın durdunuz. Sorunlarımızın çözümü için hep “ricacı” oldunuz. Bürokratik makamları örgütlerimizden üstün gördünüz.Nitekim imzaya açtığınız bu yazıda da aynı tavrınızı sürdürüyorsunuz.Hal böyle iken siyasi iktidarlar karşısındaki bu sorunlu tutumunuzu değiştirebilecek misiniz?

3-“ARTIK SABRIMIZ KALMADI” diyorsunuz. Şayet çözüme ulaşılamaz ise bu sözünüzün arkasına somut olarak neyi koyacaksınız? Kitlesel mücadeleleri örgütleyip alanlara çıkacak mısınız?

4-Zamanlamanız çok manidar! Genel seçime çok kısa bir süre kala mevcut siyasi iktidarın Maliye Bakanından talepte bulunuyorsunuz. Bu iktidarın yeniden iş başına geleceğine dair garantiniz mi var? Daha önceleri neredeydiniz?

5-İmzamıza sahip çıkacak mısınız? 22/05/2015


Saygılarımızla

TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ

(T M B) 

Yürütme Kurulu Bşk. Oktay YEŞİLYURT

Yürütme Kurulu Sekreteri  Belma SABUNCU