Yıl:34  Sayı: 334 Haziran 2015 Mükellef 

Zehra Dinç ŞAHİN
ÇOCUĞU ADAM YERİNE KOYUN
Tolga ÖZTÜRK
ANINI YAŞAYAN KİŞİLER OLABİLMELİYİZ

(soldan) Zehra Dinç ŞAHİN
çocuk gelişimi .Dikkat eksikliği ve sınav stresi

BAMDER
 Başkanı Tolga ÖZTÜRK’ün SMMM sınavları öncesi  Dikkat Eksikliğini giderme tekniklerini anlatıp

 BSMMMO Bşk Yard. Ömer İŞÇİ den plaketlerini aldılar


Başarıyı Arttırma Derneği’nce (BAMDER), Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (BSMMMO) ‘Aile İçi İletişimde Çocukla Doğru İletişim Kurmanın Yolları’ ve ‘Staja Başlama ve SMMM Yeterlilik Sınavına Yönelik Dikkat Eksikliği ve Özgüven Eğitimi’ konularında, iki oturumlu bir seminer düzenlendi. Seminer Sunumunda Zehra Dinç ŞAHİN, bu hususta annelere büyük görev düştüğünü kaydetti. ‘Ben yaparsam olur’ mantığı ile çocuk eğitiminde iki noktanın önemli olduğuna dikkat çeken Zehra Dinç ŞAHİN, “Çocuğu adam yerine koymak ve ‘Ben Yaparsam Olur’ ilkesiyle çocuğun özgüvenini ortaya çıkarmak gerekiyor.

Başarıyı Arttırma Derneği’nce mali müşavirlere yönelik düzenlenen çocukla doğru iletişim kurma, dikkat eksikliği ve özgüven seminerinde konuşan yetkililer, ‘Ben Yaparsam Olur’ ilkesiyle çocuğun özgüveninin ortaya çıkarılması gerektiğini bildirdi.

Başarıyı Arttırma Derneği’nce (BAMDER), Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (BSMMMO) ‘Aile İçi İletişimde Çocukla Doğru İletişim Kurmanın Yolları’ ve ‘Staja Başlama ve SMMM Yeterlilik Sınavına Yönelik Dikkat Eksikliği ve Özgüven Eğitimi’ konularında, iki oturumlu bir seminer düzenlendi. BSMMMO’nun BAOB Yerleşkesi’ndeki hizmet binasında, mali müşavirlerin ve aday meslek mensuplarının katılımıyla gerçekleşen seminerin açılış konuşmasını BSMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İŞÇİ yaptı. Ömer İŞÇİ’nin açılış konuşmasının ardından, ‘Aile İçi İletişimde Çocukla Doğru İletişim Kurmanın Yolları’ konulu ilk sunumu yapmak üzere, Zehra Dinç ŞAHİN söz aldı.

TUTTUĞUNU KOPARAN GENÇLER

Katılımcılara sağlıklı nesiller yetiştirmek için önemli bilgiler aktaran Zehra Dinç ŞAHİN, bu hususta annelere büyük görev düştüğünü kaydetti. ‘Ben yaparsam olur’ mantığı ile çocuk eğitiminde iki noktanın önemli olduğuna dikkat çeken Zehra Dinç ŞAHİN, “Çocuğu adam yerine koymak ve ‘Ben Yaparsam Olur’ ilkesiyle çocuğun özgüvenini ortaya çıkarmak gerekiyor. Ayrıca çocuklarınızın sadece yeme, içme, giyinme gibi fiziksel ihtiyaçlarını değil, iç yapı ihtiyaçlarını da karşılarsanız dikkatli, özgüvenli, hedefli, iddialı, tuttuğunu koparan, ailesine, vatanına, milletine faydalı gençler yetiştirebilirsiniz” dedi.

DİKKAT EKSİKLİĞİN OLABİLİR!

Seminer programının ikinci oturumunda ise SMMM Yeterlilik Sınavı’na girecek meslek mensubu adaylarına yönelik dikkat eksikliği üzerine BAMDER Başkanı Tolga ÖZTÜRK’ün ‘Sınav Yaklaşıyor! Dikkat Eksikliğin Olabilir, Farkında Mısın?’ konulu sunumu gerçekleşti. Gerek iş hayatında gerekse sınava hazırlık sürecinde dikkatin çok önemli olduğunun altını çizen BAMDER Başkanı Tolga ÖZTÜRK, dalgınlıkla ve zihin karışıklığı ile yapılan küçük hataların hayatımızda çok olumsuz etkileri olabildiğini ifade etti. “Sürekli farklı konularla meşgul olan zihnimizin toparlanması, ilgili olduğu konu dışında geçmiş ve gelecekle ilgili düşüncelere kapılmadan anını yaşayan kişiler haline gelebilmemiz için bir güce ihtiyaç duyarız” diyen Tolga ÖZTÜRK, bu gücü ise her insanın yapısının merkezinde bulunan noktaya dikkatini verme egzersizleriyle sağlayabileceğini belirtti. Etkinlik, BSMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İŞÇİ’nin konuklara günün anısına plaket takdim etmesiyle sona erdi.