Yıl:30  Sayı: 360 MAYIS 2015 Mükellef 


 BSMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İŞÇİ

‘İşsiz kalırım’ endişeniz olmasın!

Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine mali müşavirlik mesleği hakkında bilgi veren BSMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İŞÇİ  öğrencilere “İşsiz kalırım gibi bir endişeniz olmasın” diyerek, şu önerilerde bulundu: “Muhasebe alanında çok geniş çalışma alanları mevcut. Kendinize güvenin, teknolojiyi yakından takip edin ve her daim eğitime açık olun!”

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer İŞÇİ Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. ve 11. sınıf Bilgisayarlı Muhasebe Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen mesleki tanıtım seminerine katılarak, öğrencilere mali müşavirlik mesleği hakkında bilgi verdi. Öğrencilere mesleğe giriş koşulları hakkında bilgiler veren BSMMMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer İŞÇİ öğrencilerin merak ettiği soruları da yanıtladı. Öğrencilerin ilgiyle dinlediği mesleki tanıtım seminerinde ilk olarak meslek yasasının kabulü ve mesleğin gelişimi hakkında bilgi veren Ömer İŞÇİ şunları söyledi: “Üniversitelerin iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olduktan sonra staja başlama sınavında başarılı olmanız durumunda, üç yıllık staj sürecine giriyorsunuz. Bu üç yıllık staj sürecini de başarıyla geçmeniz ve SMMM yeterlilik sınavını kazanmanız halinde, ruhsat almaya hak kazanıyorsunuz.”

GENİŞ ÇALIŞMA ALANLARI MEVCUT

“Muhasebe ve mali müşavirlik mesleğinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de sürekli değişen mevzuatların takibidir” diyen Ömer İŞÇİ gün içerisinde sürekli mevzuat takibi yaptıklarını, okuma ve araştırmaya zaman ayırdıklarını kaydetti. Konuşmasının devamında, mesleğin disiplinli çalışmayı gerektirdiğinden de bahseden Ömer İŞÇİ bu disiplinin zaman içerisinde hayatın tüm aşamalarına da yansıdığını kaydetti. Mesleği tercih edecek öğrencilere, kendilerine güvenmelerini, teknolojiyi yakından takip etmelerini ve her daim eğitime açık olmalarını da tavsiye eden Ömer İŞÇİ öğrencilere “İşsiz kalırım gibi bir endişeniz olmasın” diyerek, muhasebe alanında çok geniş çalışma alanlarının mevcut olduğunu kaydetti. İŞÇİ Hamitler TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine  yönelik düzenlenen mesleki tanıtım seminerinin sonunda ise öğrencilerin sorularını yanıtladı. Etkinlik, günün anısına BSMMMO Başkan Yardımcısı Ömer İşci’ye çiçek takdim edilmesi ile sona erdi