Yıl:30  Sayı: 322  HAZİRAN  2012 Mükellef 


Gn. Bşk.Tekrar aday olan Saffet AÇIKGÖZ

Temsilciliklerimizi çoğaltacağız..
76 yıllık köklü bir maziye sahip Yüksek Ticaretliller Marmara Üniversitesi İİBF Mezunları Derneğinin 39. Olağan Genel Kurulu 23 Haziran 2012 tarihinde yapılacak.  Genel Başkanlığına 4 ncü kez aday olan Saffet AÇIKGÖZ, sorduk listeniz de kimler var yeni dönemde neler yapacaksınız.

Derneğin 76 yıllık köklü mazisine dikkat çeken AÇIKGÖZ Gn.  Merkeze bağlı İstanbul, Ankara, Giresun şubelerimizin var.  28 ilde temsilciliklerimiz bulunmaktadır. Temsilciliklerimizi çoğaltacağız dedi.

MÜ. İİBF. lav oldu isim tadili olacak mı sorumuza ?
Evet Fakultemiz İşletme İktisat ve Siyasal bilgiler şeklinde yeniden yapılandırıldı. Biz rektörümüzle 3 Fakülte Dekanımızla görüştük 3 dekanımızda  derneğimizin çatısı altında hareket edilecek.  Şu anda aday olan arkadaşlarımla çalışma programımızın düzeltmelerini yapıyoruz. 2 gün içerisinde internet sitemizde yayınlanacak. Gn. Kuruldan hemen sonra TÜZÜK Genel Kurulu yapacağız.

Aday listenizde yeni isimler olacak mı ?

AÇIKGÖZ  Ülkemiz hassas bir dönemden geçtiği gibi Üniversitemizde yeniden yapılandı. Tecrübeli arkadaşlarımla yola devam kararı aldık.dedi.

12 Haziran 2012 tarihinde Dernek Genel Merkezinde yaptığımız söyleşide Gn. Merkez yönetim kurulu adaylarından 2 eksik vardı. Orda bulunan ve tekrar yönetime aday olan isimler

Soldan sağa;  Şerif Nuri USANMAZ, Hikmet KABUK, Uğur KOPUZ, Lütfü ERSOY, Gn. Başkan Saffet AÇIKGÖZ,Şevki ŞİMŞEK, Nazım TOPAL, Gn. Sekreter Semiha SEVİMSOY, Hacı ÜREK  AÇIKGÖZ başkanlığında yola devam kararı aldılar.

 Yönetim kurulundan Nazım ANIL' toplantı da yoktunuz. Aday mısınız diye sorduk. ANIL  10 yıl oldu yoruldum gençlerin önünü açmak lazım düşüncesi ile aday olmamaya karar verdim. dedi.

Adaylar arasında ismi geçen Orhan GÜZELSOY'  Ahmet ŞATIROĞLU başkanlığında hazırlanan listeyi destekleyeceğini belirti.