Yıl:30  Sayı: 322  HAZİRAN  2012 Mükellef 


2012-2014 Dönemi Gn. Başkanlığa tekrar seçilen AÇIKGÖZ

"ÖNERMEK, ELEŞTİRMEK YETMEZ"

İstanbul Yüksek Ticaretliler ve MÜ.İİBF Mezunları Derneği Genel Merkezinin 23 Haziran 2012 tarihinde yapılan 39 ncu Genel Kurulunda Gn. Bşk. Saffet AÇIKGÖZ başkanlığındaki tek liste oylandı. Ahmet ŞATIROĞLU'nun listesini destekleyeceğini açıklayan Orhan GÜZELSOY listenin neden çıkarılmadığını anlattı. Ölenlere rahmetle andı. Bilinci yerinde olmayan ağır hastalıkla bir 1 yıldır savaşan Hasan OVALI 'ya kürsüden acil  şifalar diledi.

Marmara Üniversitesi İş
letme Fakultesi Dekanı Prof Ercan GEGEZ yardımcısı ile katıldığı genel kurulda İİBF son dekanı ve İF ilk dekanı olmak bana nasip oldu. Saffet AÇIKGÖZ başkanımız iyi şeyler yapıyor ancak geç yapıyor ama yapıyor. Son anda haberimiz oluyor şeklinde açıklamalar yaparak çekilen güçlükleri biliyorum ben orda dekan olduğum sürece bu dernek o okulda olacaktır. Buna bu kürsüden söz veriyorum dedi.

Protokol konuşmalarında Yüksek Ticaretliler Ankara şubesi başkanı Davut ÖZDEMİR Ankara SMMM odası ile birlikte ve ayrı yaptıkları panel seminer faaliyetlerinin Ankara'da ses getirdiğini belirterek 28 Haziranda yaklaşan Sivas katliamı yıldönümü ile ilgili  etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

İstanbul Şube Başkanlığına 2012 seçilen Hayrettin ERYILMAZ Genel merkezde görev yaptığını ve sorunları yakından bildiğini belirtti. ERYILMAZ çoğu üyemiz SMMM ve YMM kökenli ben bankacıyım Sosyal Tesis Kurma yerine mevcutları daha iyi daha verimli kullanalım dedi.

Genel Kurulda İst. Delegesi Turgut ARIĞ  MÜİİB fakültesinin 3 ayrılması ile ilgili, Temsilcileklerin çoğaltılması,  isim tadili ve tüzük değişikliği düşünüldüğüne dikkat çekerek Yönetim, Denetim ve  Temsilcilikler yönetmeliklerinin tüzükte yer almasının genel kurulda karara bağlanmasını istedi.

Yüksek Ticaretliler Vakfı eski başkanlarından YMM Ali KÜLHAN derneğin daha mal varlıklarının verimli kullanılması ve vakfın geliştirilmesi hakkında görüşlerini belirtti.

 Doç. Dr. Saygun ÖZDEMİR eğitimsiz liderlerden veya lidersizlikten kurumların devletlerin battığına dikkat çekerek, Liderlik eğitimlerini yetkili yetkisiz bir çok kurum veriyor. Üniversitede ben bu işin eğitimini veriyorum. İstenirse eğitim kadrolarını ben temin ederim. Derneğimiz yönetim uzmanlığı ve liderlik kursları versin paraya çevirsin ücretsiz eğitim veririm kadroları kurarım. Derneğimize bir gelir olur şeklinde öneride bulundu.

Orhan GÜZELSOY ; bazı abilerimin dediği gibi camianın yaramaz çocuğu olarak huzurlarınızdayım. Saffet Başkanım yakın arkadaşımız birlikte mücadele verdik yönetimlerde beraber çalıştık. Yönetim anlayış farkımız olduğundan dolayı Aday olmaya karar verdim Ahmet ŞATIROĞLU abimizin de aday olduğunu duyunca 3 aday fazla ben geri çekilip benden bu işi daha iyi yapabileceğine inandığım ŞATIROĞLU listesini destekleme kararı aldım. Kimi aradıysak liste çalışmalarını ve yeni yönetim anlayışımızı onaylıyordu. Ancak ne olduysa önce güvendiğimiz Kadıköy fay hattı son 2 gün kala çatırdadı. Devam etsek camiada kırgınlıklar olacaktı. Sonrası malum listemiz olmadı olamadı. Kendi adıma bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyuyorum dedi. Yapılacak tüzük tadilinde önerim adayların ön seçimde belirlenmesi.

Delegelerden YMM Suat BOYDAŞ Çalışma strateji oluşturulmalı ve Dç Dr. Saygun ÖZDEMİRİN önerileri değerlendirilmelidir dedi.

Dilek temenniler de söz alan Yüksek Ticaretliler ve MÜ. Mezunları Federasyonu Başkanı Sabri TÜMER genel kurulumuz farklı geçiyor. Hem derneğimizin hem Vakfımızın hem okulumuzun sorunlarını tartışıyoruz. Neden ? Çünkü Koordinasyonu sağlayan tüm bu birimlerimiz üstünde bir Dernek Genel Merkezimiz var dedi.

YMM Mehmet ŞAHAN ise derneğin mal varlıklarının ve kira gelirlerinin değerlendirilmesinde  de vergisel avantajların göz önüne alınması gerektiğine dikkat çekerek. Vakfın bir çok öğrenciye burs verdiğini belirtip Yüksek Ticaretliler Markası vakıf olarak yaşatılır dedi.

Genel Başkan Saffet AÇIKGÖZ açılış konuşmasında göreve geldikten beri yaptıkları faaliyetlerle kamu oyunda dikkat çektiklerini vurgulayıp İTO başkanı Murat Yalçıntaş gibi okulumuz kamuoyunda tanınan mezunlarını vitrine çıkardık. Düzenlediğimiz etkinliklerde bunun faydasını gördük açıklamalarını yaptı.  Üyelerin konuşmalarından sonra eleştiri ve önerileri cevaplamak için söz alan Saffet AÇIKGÖZ  önce okulun sonra derneğimizin tarihçesini ambleminin oluşturulma aşamalarını en ince ayrıntısına kadar araştırdım. Öyle anlar oldu ki bazı rektörler bunları bilmediği için bizi kabullenmediler. Her rektör her dekan değişiminde yaşanan sorunları artık yaşamayacak bir ortamı yarattık. Bunlar birlikte çalışmanın sayesinde oldu. şeklinde açıklamalar yaparak. Eleştirmek önermek yetmiyor eleştirilerinizin önerilerinizin hayata geçmesi için çaba sarf etmeli güç vermelisiniz.dedi.

Genel Kurulda Hasan OVALI' ya iletilmek üzere Sağlığına bir an önce kavuşmanı diliyor seni aramızda görmek istiyoruz içerikli bir yazının hazırlanıp gönderilmesi önerisi kabl edildi.

İşte Yeni Derneğin İstanbul Ankara Giresun şubelerinin yeni kadroları soldaki

 


 

YÖNETİM KURULU'na seçilenler


SAFFET AÇIKGÖZ ....HİKMET KABUK....ŞERİF NURİ USANMAZ
NAZIM TOPAL....MEHMET ŞAHAN...MÜNEVVER AYKAÇ...SEMİHA SEVİMSOY...ŞEVKİ ŞİMŞEK....UĞUR KOPUZ....ZÜLFİKAR YAZICIOĞLU....BULENT ALKAN

DENETİM KURULUNA SEÇİLENLER

MUSTAFA KARSAVURAN...LÜTFÜ ERSOY...HALİL ÇİVİCİ

HAYSİYET DİVANI

KAMİL ÖZDEMİR ...YÜKSEL ÇENGEL...SABRİ TÜMER...ALKAN FİDAN...NAZIM ANIL

YÖNETİM KURULU YEDEKLER

MEHMET ÇİLİNGİR, ŞADAN KÜTÜK, ALİ GÖKÇE, İSMAİL GÜLAÇTI, OYA EYÜBOĞLU,TABİR GÖKÇE, ÖMÜR ERKMEN, LÜTFÜ VANELİ, AFET ÖZYURT, M.HANİFİ DALGIN,MİTHAT SEZGİN

DENETİM KURULU YEDEK

İLKER KARATALAY, AZİZ AKPINAR, OYA ERAKINCI