Yıl:30  Sayı: 319 ARALIK 2011 Mükellef 


İYMMO  Bşk.Yard. H.İbrahim AKTAN
 
YMM'lik dahada önem kazanacak.!! dedi
.
 


Soldan YMM A.Cemal KAYA, İ.Hakkı GÜNEŞ, AKTAN ve KAVAK..
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
22 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen İstanbul YMM Odasının Dönem Sonu İşlemler Seminerinin oturum başkanlığını Oda Bşk. Yard. H.İbrahim AKTAN'ın yaptı. Dönem Sonu İşlemler seminerinde 1. konuşmacı YMM Ahmet Cemal KAYA Ticari Karı ve Vergi Matrahını tesbitde  dikkat edilecek hususları anlattı.2. konuşmacı YMM İ.Hakkı GÜNEŞ Transfer Fiyatlandırması ve Özellikli İşlem Yöntemlerinde özellik arz eden konular üzerinde durdu.

3.YMM Ahmet KAVAK ise sermaye Artırımının, Sermaye Azaltmasının gereklerini vergileme ile ilgisini  en ince ayrıntısına kadar anlattı ve yoğun soru yağmuruna tutuldu.... Özellikle bu 2 konuda yoğun fikir teatileri yaşandı.Prof. Fikret ÖCAL,  Mustafa BUZE, Yaşar KIZILKUM, Arif AYTOLUN, Figen DOĞAN sermaye azaltması tekniği üzerine görüş belirtip KAVAK'ı soru yağmuruna tuttular (Mükellef TV 2 nci Bölüm izlemek için tıklayınız) 

Oturum Başkanı Halil İbrahim AKTAN açılış konuşmasında YMM'lik geleceği belirsiz düşüncesinde olanlar var. 6102 Sayılı TTK ve 660 Sayılı Kararname ile Kurulan ve Kamu Gözetimi ve Dent. Standartları Kurulu yürürlüğe girmesinden sonra mesleğimizin önemi daha da artacak ve bizlere daha çok ihtiyaç duyulacaktır.Türkiye'de yaklaşık 29 bin civarında tam tastik KDV idadesi işlemleri başarılı bir şekilde YMM lerce yapılmaktadır ve denetim olduğu her yerde YMM lere ihtiyaç vardır.dedi.

  AKTAN TÜRMOB tarafından yoğun bir şekilde eğitimden geçirilerek TÜRMOB eğitmenleri yetiştirildi. Bu eğitmenler Yeni TTK ve 660 ile ilgili  eğitim talep eden tüm üyelere belli bir program dahilinde 100-150 saatlik kurs vereceklerdir. Odamızın da eğitimleri devam edecektir. Eğitim almak isteyen arkadaşlar 26 aralıktan itibaren baş vurarak bu eğitimlerden ücretsiz yararlanma hakkına sahip olacaklardır açıklamalarında bulunarak 26 Aralık 2011 - 8 Ocak-2012 tarihleri arasında baş vuruların kabul edileceğini duyurdu.

 

AKTAN'ın açıklamalarından sonra sırasıyla Ahmet Cemal KAYA ve İsmail Hakkı GÜNEŞ sunumlarını yaptılar ( Seminerin 1. bölümünü Mükellef TV 7den  izlemek için tıklayınız)