Yıl:30  Sayı: 318 KASIM 2011 Mükellef 

MMMB Bayrampaşa Şb.nin geleneksel yemeğinde
Gn. Bşk.S.BİLGE 'ADAY DEĞİLİM'
Şb. Bşk.H.REİSOĞLU 'DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ'
İYMMO Bşk.Yard.S.TÜMER 'KADINA ŞİDDET YASASI ÇIKTI'
İSMMMO. Yönt.K.Ü.'si T.GÜLER 'VAN DEPREMİNE YARDIM EDELİM'


Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği (MMMB) Bayrampaşa Şubesinin Geleneksel Dayanışma yemeği, 26 Kasım 2011 tarihinde  yapıldı. Yemekte Konuşan MMMB dernekleri Genel Başkanı Süleyman BİLGE (soldaki resim ) 10 Aralıkta Yapılacak Genel Kurulda aday olmayacağını açıkladı. B.PAŞA Şb. Başkanı Hergün REİSOĞLU (sağdaki resim) Geçmişimize etik değerlere sahip çıkarak geleceği paylaşmalıyız dedi. İYMMO Bşk. Yard. Sabri TÜMER Kadına şiddet yasasının çıktığına dikkat çekti.İSMMMO Yönt. Kur Üyesi  Tayyar GÜLER Van depremine yardım için hesap numarası açtıklarını duyurdu.

 Merter Green Park Otel’de düzenlenen Dayanışma Yemeğine  Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Birliği Derneği (MMMBD) Genel Başkanı Süleyman BİLGE, Genel Sekreter Edip TÜZ, Marmara Üniversitesi Mezunlar Derneği Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Sabri TÜMER, İstanbul Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası (İSMMMO)Yönetim Kurulu üyesi Tayyar GÜLER İSMMMO Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Hayri HAS, Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği Büyükçekmece Şube Başkanı Server GÖKMEN, Fatih Şube Başkanı Halim BURSALI, İSMO yayın kurulundan  Burhan ERAY, Küçükçekmece Şube Başkanı Sebahattin KUNAÇAF ve MMMB Bayrampaşa Şubesi  Eski Başkanı Hayrettin OZBAKIR ve  200 e yakın davetli katıldı.

Gecenin sunuş konuşmalarını yapan Gizem OVALI açılış konuşmaları için kürsüye davet ettiği  Bayrampaşa Şube Başkanı Hergün REİSOĞLU davete gösterilen ilgi için herkese teşekkür ederek geçmişe sahip çıkmak adına geçmişten geleneksel olarak düzenlenen gecemize  hoş geldiniz dedi.

Hergün REİSOĞLU Sosyal etkinlikler çerçevesinde her yıl düzenlediğimiz geleneksel gecelerimizin amacı üyelerimiz arasında birlik beraberlik, hoş görüyü geliştirmek, mesleğimize ve etik değerlerimize sahip çıkmaktır. Bu anlamda yeni dönem de  öncelikli hedeflerimiz birbirini seven, inanan bir kalıcı yapı oluşturmak ve geçmişle gelecek arasında köprü olmak, geçmişi unutmadan geleceği paylaşmaktır. Mesleğimizin etik değerlerine eğitim sorunlarına ve gelişimine katkı yapmak ve geliştirmek benim ve hepinizin önceliği olmalıdır. Açıklamalarını yaparak sözlerini tamamladı.

MMMB Genel Başkanı YMM Süleyman BİLGE  dünyada gelişen olaylar sivil toplum kuruluşlarının önemini artırmaktadır. “Camiamızda müstesna bir yeri olan üyesi bulunduğum MMMB Bayrampaşa Şubemizin böylesi zerafet dolu geleneksel gecesinde bulunmaktan çok mutluyum. Dünyada ve ülkemizde yaşanan  sorunlar hepimizi bunaltmış ve bir anlamda her şeyin çiviside çıkmıştır.  Bu nedenle unutulmaya yüz tutmuş  dayanışma, motivasyon değerlerini geri kazanmamızı sağlayan geleneksel gecemizde bizleri bir araya getiren Şube Başkanımız Hergün REİSOĞLU’na ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. dedi

BİLGE 10 yıldır Genel Başkanlık görevimi layık-i ile yapmaya çalıştım. 2 dönem genel başkanlığa aday olduğumu  üyesi bulunduğum Bayrampaşa şubemizin böylesi güzel geleneksel gecelerinde açıkladım. Bu dönem genel başkanlığa aday olmadığımı açıklamak ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerin vekaletiyle görev yaptım. Vekildim aranıza asıl olarak dönüyorum. Bizden görev bayrağını devralacak arkadaşlarında bizleri çok geçeceğine bayrağı daha ilerilere taşıyacağına inanıyorum. 10 Aralık 2010 tarihinde İSMO merkez binasında yapılacak genel merkezimizin genel kuruluna hepinizi davet ediyoruz. 10 yıllık görev süremde bizlere daima destek olan sizlere şahsım ve çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. İSMO Bşk. ARIKAN aramızda yok ama derneklere verdiği destekten dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Derneğe emeği geçen geçmiş dönem yöneticilerine plaketler verildi. Genel Başkan Süleyman BİLGE nin elinden plaketinin alan geçmiş dönem başkanlarından Hayrettin ÖZBAKIR (solda )benim için anlamı büyük bu plaketi sayın genel başkanım Süleyman BİLGE’nin  elinden almak ayrı bir onur. Bu plaketi sizler adına alıyorum. Bu vesile ile derneğimize desteklerini dün olduğu gibi bu günde sürdüren ve aramızda olanlara teşekkür ediyorum dedi

Gecede sunuş konuşmaları yapan MMMB Bayrampaşa şubesinin geçmiş dönem başkanlarından YMM Hasan OVALI’nın kızı SMMM Gizem OVALI,  katkılarında dolayı Şb. Başkanı Hergün REİSOĞLU’nun  elinden plaketini

Plaket töreninden sonra kürsüye davet edilen İYMMO Başkan yardımcısı Sabri TÜMER (sağda) yaptığı konuşmada kadına şiddet yasasının meclisten geçtiğine dikkat çekerek alkış alınca bir alkışta geceye katılan muhasebeci eşlerine istedi.  Her türlü sorunumuzda yanımızda olan eşlerimizin kıymetini bilelim diyerek sözlerini tamamladı.

Kürsüye çağrılan İSMO yönetim kurulu üyesi Tayyar GÜLER’de  VAN ilindeki deprem mağduriyetini katkıda bulunmak için 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu uyarınca  İstanbul İSMMMO  gerekli izinleri alarak açtığı  açtığı banka hesap numarasına yardımları beklediklerini vurgulayıp afiyetler diledi.

Not Kampanya 16/12/2011 tarihine kadar sürmektedir.

Hesap No : Türkiye İş Bankası Kurtuluş Şubesi
IBAN Numarası: TR69 0006 4000 0011 0320 5683 44


 (Ayrıntılı bilgi ve hesap numaraları için tıklayınız....


Gecede dostluk pekiştirildi. Müziğin çoşkusu ile danslar edildi. Halaylar çekildi. Çoluk çocuk ailece  çoşkulu bir gece yaşandı. Soldaki resimde TÜZ ve REİSOĞLU birlikte oynayarak yorgunluk atarken. Sağdaki resimde SMMM Ali ŞENVER'de kızıyla ilgilenip oynamanın mutluğunu tattı